Mike Stern
 czołowy amerykański gitarzysta w Zachodniopomorskim!

Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe zaprasza na koncert wspaniałej gwiazdy,
wirtuoza gitary Mika Sterna, który odbędzie się 17 listopada 2023 r. o godz. 19
 w sali Szczecińskiego Centrum Kultury Nowa Dekadencja, ul. Partyzantów 2

 

Artyście towarzyszyć będzie jego żona Leni Stern, grająca na gitarze wokalistka oraz znakomici muzycy jazzowi: Rafał Sarnecki – gitara, Piotr Lemańczyk – gitara basowa i Adam Golicki – perkusja. Zapowiada się wydarzenie muzyczne na światowym poziomie. Bilety w cenie 95 zł., a w dniu koncertu 120 zł.


Mike Stern (ur. jako Michael Sedgwick, 10 stycznia 1953 w Bostonie) – amerykański gitarzysta jazzowy.

Prezentuje styl muzyczny fusion, czyli jazz z elementami charakterystycznymi dla muzyki rockowej. Jego idolami w młodości byli Jimi Hendrix i Eric Clapton. To właśnie im zawdzięcza ten rockowy pierwiastek, który zawarty jest w jego grze i muzyce. Jest absolwentem prestiżowej akademii bostońskiej Berklee College of Music. Jednym z jego wykładowców był Pat Metheny, który w 1976 roku zarekomendował Sterna do słynnej grupy Blood, Sweat and Tears, otwierając mu drogę do świata jazzu. W 1981 roku rozpoczął współpracę z Milesem Davisem. Dwa lata później wraz z Jaco Pastoriusem stworzył formację World of Mouth, która szybko zyskała uznanie. Od początku lat 80. prowadzi karierę solową prezentując styl fusion, jazz-rock. Inspirują go tacy gitarzyści jak George Benson, Wes Montgomery, Jim Hall, jednak w jego grze słychać również wpływy idoli z młodości. Gra z takimi muzykami jak: Richard Bona, Bob Franceschini, Dennis Chambers, Dave Weckl, Victor Wooten, Marcus Miller, Bob Berg, Herbie Hancock, Mino Cinelu, Billy Cobham, Mike Mainieri. Współpracował z zespołem Steps Ahead i grupą braci Brecker.

Jego żoną jest wokalistka i gitarzystka Magdalena Thora (Leni Stern). Jej imię często pojawia się w tytułach utworów jak np. Leni's Smile, czy Leni Goes Shopping.

Rafał Sarnecki - gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer. Jako lider własnych projektów muzycznych koncertował w wielu krajach świata m.in. w Chinach, Korei Płd, Malezji, Chile, Izraelu oraz na wschodnim i zachodnim wybrzeżu USA. Jako jeden z niewielu polskich muzyków odnalazł się w Stanach Zjednoczonych, gdzie żył i tworzył przez ponad dekadę. W latach 2009-2019 był członkiem uznanej w USA grupy Lucas Pino No-Net Nonet. Nagrał pięć autorskich płyt, z których pierwsza „Song From a New Place” (2008, ARMS) i trzecia „Cat’s Dream” (2014, Brooklyn Underground) były nominowane do nagrody Fryderyka. Druga, „The Madman Rambles Again” została wydana przez oficynę Fresh Sound New Talent i umieszczona przez prestiżowy amerykańską redakcję „All About Jazz” pośród 12 najciekawszych albumów 2011 r.

Sarnecki ukończył studia muzyczne w New School University w Nowym Jorku oraz w City University of New York. W 2015 r. obronił pracę doktorską w Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2018 r. rozpoczął pracę na Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie prowadzi wykłady z gitary jazzowej, kompozycji i aranżacji. W 2021 r. otrzymał stopień doktora habilitowanego.

Piotr Lemańczyk jest uważany za jednego z najwybitniejszych europejskich basistów jazzowych. Koncertuje i nagrywa z nazwiskami światowego jazzu takimi jak: Walter Smith III /USA/, Jerry Bergonzi /USA/, Seamus Blake /USA/, Dave Kikoski /USA/, Tim Hagans /USA/, Brian Melvin /USA/, Gary Novak /USA/, Avishai Cohen-tr /Izrael/ , Soweto Kinch /GB/ , Leszek Możdżer, Krzesimir Dębski, Zbigniew Namysłowski, Dominik Wania, Krystyna Stańko, MAP, Maciej Sikała i innymi. Nagrał osiem autorskich płyt, które otrzymały znakomite recenzje w takich magazynach jak Down Beat, JazzTimes, Jazz Forum, Jazzpress, The Guardian. Jest laureatem konkursów jazzowych: Jazz Juniors 95 ́ i 96 ́ w Krakowie, gdzie został nagrodzony za indywidualność, kompozycje oraz jako najlepszy instrumentalista. Jazz nad Odrą 96 ́ - nagroda za kompozycje oraz Pomorska Jesień Jazzowa 96 ́, gdzie otrzymał "Złoty Klucz do Kariery". Jest członkiem wielu czołowych polskich zespołów jazzowych oraz jedynym europejczykiem amerykańskiego zespołu BEATLEJAZZ. Ponadto brał udział w nagraniu ponad sześćdziesięciu płyt z topowymi artystami polskiej sceny jazzowej. W ankiecie Jazz Top 2020 Jazz Forum, głosami Krytyków plasuje się na trzeciej pozycji w kategorii "KONTRABAS" i czwartej jako "MUZYK ROKU". Jako lider występuje w zespołach: PIOTR LEMAŃCZYK Electric Band, PIOTR LEMAŃCZYK Acoustic trio.

Adam Golicki - Absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego w klasie perkusji Marcina Jahra oraz absolwent kierunku Jazz na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dra Dariusza Kaliszuka. Obecnie pracuje głównie jako muzyk sesyjny i współpracuje z różnymi zespołami muzycznymi o różnej stylistyce.

Zdobywca I miejsca na Ogólnopolskim konkursie perkusyjnym we Wrocławiu (2003); z zespołem Paul Band zdobywca I miejsca oraz nagrody dla najlepszego instrumentalisty na Ogólnopolskim festiwalu zespołów jazzowych i bluesowych w Gdyni (2005). W kwietniu 2017 miał okazję wystąpić z Indonezyjskim pianistą i jego projektem Dwiki Dharmawan & His Polish Friends na jednym z największych festiwali jazzowych na świecie Java Jazz Festiwal w Indonezji.

Adam Golicki posiada w swojej dyskografii dwie autorskie płyty, które zebrały znakomite recenzje krytyków. Trzeci album jest właśnie w procesie wydawniczym.

Współpracuje z takimi muzykami, jak: Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Maciej Grzywacz, Piotr Lemańczyk, Przemek Dyakowski, Dominik Bukowski, Kuba Stankiewicz, Inga Lewandowska, Grzegorz Nagórski, Zdzisław Babiarski, Jan Konop Big Band, BIG Band Uniwersytetu Zielonogórskiego.


Organizator:
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe
Al. Wojska Polskiego 90. 70-482 Szczecin

Sponsorzy
     
 

 


Wspomnienie twórczości tych, którzy odeszli

ZADUSZKI JAZZOWE  -


3 listopada 2023 roku o godz. 18 do Domu Kultury 13 Muz w Szczecinie
pl. Żołnierza Polskiego 2

  


Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe zaprasza 3 listopada 2023 roku o godz. 18 do Domu Kultury 13 Muz w Szczecinie, pl. Żołnierza Polskiego 2, na Zaduszki Jazzowe. Będzie to wieczór wspomnień o artystach, których nie ma już wśród nas. Niestety, jest to już długa lista muzyków i wokalistów związanych z naszym regionem. Pamięć o nich chcą uczcić szczecińscy twórcy, którzy od wielu lat współpracują z ZSJ i są obecni na szczecińskich scenach.
Wśród wspominających będą jazzmani z zespołu FLÓR TRIO – Krzysztof Seroczyński – gitara, Tomasz Pikulski – kontrabas oraz Tomasz Andrzejewski- perkusja. Ta trójka entuzjastów muzyki improwizowanej założyła zespół pod koniec lat 90. Otwarta forma jazzowej ekspresji pozwoliła im pojawić się w wielu ciekawych miejscach takich jak m.in: Mała Akademia Jazzu w Klubie Pinokio czy na festiwalu Kontrapunkt. Podczas Zaduszek zespół zagra własne kompozycje oraz jazzowe standardy. Na scenie pojawią się także Waldemar Kulpa i jego muzyczni przyjaciele, gitarzyści: Wojciech Rapa, Jarosław Rapa, wokalistka: Neilah Vita, Andrzej Szpak i Małgorzata Sitek ( oboje z sukcesami brali udział w programie The Voice of Senior ) oraz przybyli na koncert muzycy, którzy zechcą wziąć udział we wspólnym muzykowaniu. W trakcie koncertu zabrzmią utwory wykonywane kiedyś przez Kasię Sobczyk, Helenę Majdaniec, Czesława Niemena, Henryka Fabiana, Tadeusza Nalepę czy Mirę Kubasińską. Uczestnicy koncertu wspominać będą również zmarłych ostatnio: wokalistki - Irenę Woźniacką, Małgorzatę Jarmoc, muzyków - Stefana Lubkowskiego, Grzegorza Grzyba, Bogdana Matławskiego i innych. Oni bowiem jako instrumentaliści, wokaliści i autorzy przebojów dawali nam w czasie swojej kariery wiele radości i pamiętamy to do dziś.
ZSJ imprezy Zaduszki Jazzowe - z dużym wsparciem Domu Kultury 13 Muz - organizuje od początku swojej działalności i zawsze cieszyły się one dużym zainteresowaniem artystów, którzy w ten sposób chcą potwierdzić, że pamiętają o swoich kolegach, których już nie ma razem z nimi. Chcemy aby tradycji stało się zadość i w tym roku. Mamy nadzieję, że nie zawiedzie także publiczność.

Bilety w cenie 50 zł. na Biletomat.pl oraz przed koncertem w Domu Kultury 13 Muz.


Organizator:
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe
Al. Wojska Polskiego 90. 70-482 Szczecin

Sponsorzy
Hotel Plenty - Restauracja i Apartamenty, Krzysztof Kurek - Index Nieruchomości,
Centrum Szkoleniowo- Egzaminacyjne "ŚLIZG", Restauracja Chief by The Kitchen, Biletomat.pl, Echo Szczecina
 


  - Beatlesi na jazzowo -

2 kwietnia 2023 roku o godzinie 17:00
w Domu Kultury SKOLWIN

  


Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe zaprasza na koncert z cyklu Jazz na Rogatkach, który odbędzie się 2 kwietnia 2023 roku o godzinie 17:00 w Domu Kultury Skolwin. Wystąpi JazzRockowa formacja RRJ w trakcie koncertu muzycy zaprezentują kultowe utwory The Beatles we własnych jazzowych aranżacjach. Skład zespołu tworzą: Przemysław Raminiak - pianista, kompozytor, aranżer jazzowy i producent. Współpracuje ze znanymi krajowymi artystami m.in.: Krystyna Prońko, Monika Kuszyńska, Mietek Szcześniak, Adam Wendt, Tomek Łosowski, Piotr Lemańczyk. Wojciech Rapa - gitarzysta, wokalista, znany i ceniony reprezentant szczecińskiej sceny jazzrockowej, kompozytor, dziennikarz muzyczny, literat, basista - wokalista legendarnej formacji Big Beatowej Czerwono-Czarni. Jarosław Rapa - gitarzysta, przez parę lat występował w krajach skandynawskich, powrócił do rodzinnego Szczecina, obecnie można go usłyszeć w projektach muzycznych ojca, Wojciecha Rapy.

Raminiak-Rapa to wyjątkowa mieszanka silnych osobowości muzycznych, które tylko jazz i rock może połączyć w jednym projekcie tu i teraz. Muzyka prezentowana podczas koncertu z całą pewnością zabierze słuchaczy w sentymentalną podróż skłaniającą do miłych wspomnień. Tego koncertu nie można przegapić!


Organizator:
Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe
Al. Wojska Polskiego 90. 70-482 Szczecin


Partner:
Dom Kultury „Klub Skolwin” Szczecin Skolwin
www.klubskolwin.pl

 

KONCERT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ MIASTO SZCZECIN